Hitta.se

Information

  • Organisationsnummer:

    556652-5936
  • Bolagsform:

    Aktiebolag
  • Moderbolag:

    Tranpenad AB
  • VD:

    Per Anders Ericson
  • Bolaget registrerat:

    2003-12-11
  • F-skatt:

    Registrerad
  • Moms:

    Registrerad (SE556652593601)
Okänd kreditvärdighet
Kreditbetyg från Dun & BradstreetOkänd kreditvärdighet. Ta reda på rating här.

Nyckeltal

2025-12*2024-12*2023-12*
Omsättning (tkr)223 660127 245129 059
Rörelseresultat, EBIT (tkr)7 288-12 906238
Resultat efter finansnetto (tkr)7 274-12 878235
Årets resultat (tkr)7 274-12 878745
Summa tillgångar (tkr)53 03828 92226 942
Antal anställda275164181
Gå till Dun & Bradstreets informationssida.

Hur kreditvärdigt är bolaget du tittar på?

Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.

Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:

  • Ska inleda ett samarbete eller skriva avtal
  • Ska besluta om en ny eller befintlig kunds kreditvillkor
  • Vill säkerställa att leverantören är stabil
  • Vill fatta automatiserade kreditbeslut

Vad du får reda på:

  • Riskklass, kreditbetyg- och limit
  • Betalningsanmärkningar
  • Styrelse och ägarstruktur
  • Historik och finansiell utveckling

Ta en kreditupplysning på detta företag

Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar

Årsredovisningar Tranpenad Bemanning i Trestad AB

Årsredovisning 2025-12
Årsredovisning 2024-12
Årsredovisning 2023-12
Årsredovisning 2022-12
Årsredovisning 2021-12
Årsredovisning 2020-12
Årsredovisning 2019-12
Årsredovisning 2018-12
Årsredovisning 2017-12
Årsredovisning 2016-12
Årsredovisning 2015-12

Bolagets redovisning

Resultaträkning (TKR)

2025-12*2024-12*2023-12*
Omsättning (tkr)223 660127 245129 059
Rörelseresultat, EBIT (tkr)7 288-12 906238
Resultat efter finansnetto (tkr)7 274-12 878235
Årets resultat (tkr)7 274-12 878745

Balansräkning (TKR)

TILLGÅNGAR2025-12*2024-12*2023-12*
Anläggningstillgångar (tkr)56734
Omsättningstillgångar (tkr)52 98228 84826 939
Tillgångar (tkr)53 03828 92226 942
SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR2025-12*2024-12*2023-12*
Eget kapital (tkr)7 823549954
Obeskattade reserver (tkr)
Avsättningar (tkr)
Långfristiga skulder (tkr)
Kortfristiga skulder (tkr)45 21428 37225 989
Skulder och eget kapital (tkr)53 03828 92226 942

Löner och utdelningar (TKR)

2025-12*2024-12*2023-12*
Löner till styrelse & VD (tkr)
Varav tantiem till styrelse & VD (tkr)
Löner till övriga anställda (tkr)147 28384 48084 757
Varav resultatlön till övriga anställda (tkr)
Sociala kostnader (tkr)55 84032 17231 890
Utdelning till aktieägare (tkr)

Nyckeltal

2025-12*2024-12*2023-12*
Antal anställda275164181
Omsättning per anställd (tkr)813776713
Personalkostnader per anställd (tkr)739711644
Vinstmarginal3.3%-10.1%0.2%
Soliditet14.8%1.9%3.5%
Kassalikviditet117.2%101.7%103.7%

Befattningshavare

Exekutiva befattningar

Styrelsemedlemmar

Tillsynsbefattningar

Firmatecknare

Firman tecknas av styrelsen.Firman tecknas var för sig av.ledamoten.Ericson, Per Anders.

Styrelser och befattningshavare

Könsfördelning & medelålder i styrelsen

53 år

Karta och andra adresser

Nikolai Gränd 1, 532 39 Skara

Karta och andra adresser

Nikolai Gränd 1, 532 39 Skara

Tranpenad Bemanning i Trestad AB har verksamhet på Nikolai Gränd 1, Skara. 

Tranpenad Bemanning i Trestad AB har 2 andra verksamheter i Sverige. Det som ligger närmast Skaraskontoret är Tranpenad Bemanning i Trestad AB i Skara.

Svensk Näringsgrensindelning - SNI

Aktiebolaget ska bedriva personaluthyrning och personalrekrytering inom industri-, handels-, tjänste- och offentlig sektor samt idka därmed förenlig verksamhet.

  • 78201 - Personaluthyrning